נפתחה ההרשמה לשיעור מתחילים מהצעד הראשון בימי שני ב 21:00,

ולשיעור ילדים (החל מגיל 6) בימי ראשון בשעה 15:45,

השיעורים יתחילו בספטמבר 2020.

צרו קשר כדי לתאם שיעור נסיון חינם.

הכתובת:  בן יהודה 53

תל-אביב 63431

טלפון: 03-5231453
נייד: 0526-698480

 

המרכז ללימודי מחול ספרדי ופלמנקו בישראל – סילביה דוראן – תל אביב

סילביה דוראן הינה הגב' הראשונה של הפלמנקו בישראל ומי שאחראית לדורות של רקדנים מקצועיים בארץ ובחו"ל.מזה שנים, דוראן היא שגרירת התרבות הספרדית בישראל.  על תרומתה למחול הספרדי ותרבות ספרד בהיבט העיוני והמעשי זכתה בפרסים ועיטורים רבים, האחרון שבהם הוא:

פרס א.מ.י על מפעל חיים /  פרס משרד התרבות ע"ש אריק איינשטיין.

עיטור הכבוד של מסדר ההצטיינות האזרחי

מחואן קרלוס - מלך ספרד

ובשנת 2004 זכתה

בפרס רוזנבלום לאמנויות הבמה על מפעל חיים.

דוראן הקימה את המרכז לפלמנקו ומחול ספרדי בשנות השבעים בעיר תל אביב וניהלה את להקת הפלמנקו הישראלית הראשונה מאז ועד היום.

 

 

בניגוד לסוגי ריקוד אחרים (בלט קלאסי, מודרני, ג'אז וכו') אין לימוד הפלמנקו כרוך בתנאים מוקדמים:

הוא אינו תלוי בגיל, או במין (מדובר בריקוד לגברים ונשים כאחד), אין צורך בכושר גופני מיוחד או ברקע קודם של ריקוד.

גם הקואורדינציה ושילוב עבודת הידיים והרגליים נלמדים בהדרגה, באופן המאפשר לכל אחד להשתתף, לבצע, לרקוד וליהנות.

בתוך כותלי בית הספר חונכו הרבה רקדניות ומורות ואילו שהן מופיעות במחול ספרדי בארץ ובחו"ל:

נטע שיזף, מיכל נתן,  כרמל נתן, יעל אסף, אור נילי אזולאי, שרון סולטן, רוני לוגסי, שרון שגיא ועוד הרבה..... היום סילביה ממשיכה את מפעל חייה – לחנך עוד דורות של רקדנים כשרוניים.

סילביה בעצמה מלמדת כל תלמיד בסטודיו וכך מבטיחה שכולם יקבלו את ההטבה של הידע והניסיון הרב שלה.  היא מפקחת באופן אישי על כל מה שמלמדים בסטודיו שלה ומלמדת את כל הקבוצות פעם בשבועיים.

בית ספרה מוכר ע"י השגרירות הספרדית ומכון סרוונטס.

סילביה דוראן מעבירה כיתות אומן והרצאות בכל העולם.  לוס אנג'לס, סנלוקאר דה באראמדה – קדיס ספרד, ניו יורק.

בין היתר מתקיימות הרצאות וסדנאות פלמנקו במכון סרוונטס במטרה לקדם את תרבות ספרד בישראל.

בנוסף לפעילותה היומיומית מנהלת דוראן להקת הפלמנקו הפועלת מזה 30 שנה בארץ ובחו"ל ומייצגת את תרבות המחול הספרדי בתפוצות.   דוראן מנהלת את המרכז ובמקביל את הלהקה המקצועית המופיעה בפסטיבלים, מרכזי תרבות ידועים, קונצרטים, אירועי מחול מרכזיים ולצד אלה, באירועים פרטיים, כנסים, סל תרבות, אומנות לעם , וועדי עובדים וכדומה.

מה מציע המרכז למחול ספרדי ופלמנקו סילביה דוראן:

שיעורים למתחילים, בינוניים ומתקדמים.שיעורים לרקדנים מקצועייםהכנה לתלמידים מצטיינים להופעות בלהקתה של סילביה דוראן שיעורים פרטיים שיעורים עיוניים להרחבת הידע הכללי של ריקוד הספרדי והפלמנקו תוך הכרת הסגנונות השונים של הפלמנקו.הרצאות על ההיסטוריה והתפתחות הריקוד הספרדי והפלמנקו מלווה בקטעי וידיאו.חוג ללימוד יסודות הפלמנקו לחובבי הריקוד שאין להם רקע בריקוד.קורסי קיץ ללימוד ריקוד ספרדי והפלמנקו עם טובי המורים והרקדנים המגיעים מספרד.מחלקה מיוחדת לילדיםשיעורי פלמנקו, תנועה וקצב לשחקני תיאטרון, אופרה וזמרים.

שיעור ניסיון חינם  -  קבוצות להנאה וקבוצות לקידום מקצועי.

 

מהו הסוד של סילביה דוראן כמורה?

מה היא הסיבה שסילביה דוראן נחשבת כמורה כה מיוחדת ודגולה?

סילביה מאמינה שללמד זה לתת.היא מקנה לתלמידיה את הכלים שמאפשרים להם ליצור את האישיות האמנותית האישית של כל אחד ואחד.

היא מביאה אותם למודעות עצמית וכך נותנת להם את הכלים כדי שיוכלו להביע את עצמם.

מילים שנכתבו אליה ע"י מורתה ויקטוריה אוחניה, המנהלת אמנותית לשעבר של הבלט הלאומי הספרדי:

"...אני נרגשת מאוד מהביקור בסטודיו שלך. אני יודעת שאת אשת מקצוע גדולה. כשתלמידותיך הגיעו לספרדהיתה בהן חותמת אמנותית יוצאת מן הכלל.אבל חלפו שנים רבות, ואני חששתי שתיפלי במלכודת של החדשנות שתוקפת אותנו בצורה כה מסוכנת.יש רקדנים – לא אנקוב בשמות – שבזכות אישיותם הגדולה, יכולים לחדש. אילו, ברובם,מכירים את הריקוד באופן מושלם, והם יכולים להרשות לעצמם את הזכות ליצור צורות חדשות.אבל לא אנחנו המורים!!!המורים חייבים ללמד את השורש, את האמת, ורק ככה יוצרו רקדנים טובים שאולי, מחר, יוכלו לחדש.זהירות! מטעים את התלמידים והופכים אותם לזרים למחול הספרדי.אני התרגשתי בגלל שלתלמידותיך יש משהו שמאוד קשה למורה להעביר –העומק של אמנות המחול. הטכניקה היתה לך ואת שומרת אותה טהורה, אבל האמנות הזאת שידעתלהעביר לתלמידותיך היא מתת אל שלא ניזוקה על- ידי השנים הרבות שחלפו.לכל אחת מתלמידותיך היה משהו מיוחד – משהו שהינו הן עצמן – אבל, בלעדייך, לא יכלו להכיר אותו ולהגיע אליו.בראוו!תמיד רציתי שתלמידי יעבירו את האהבה שלי למחול.לא כולם מסוגלים לעשות זאת.למזלי, יש לי תלמידות כמוך ששום דבר לא יכול להשחית אותם.תודה סילביה!"מילים לסילביה דוראן מחוזה אנטוניו מנהל אמנותי של הבלט הספרדי הלאומי:"....עם כל זאת, ברצוני לציין במיוחד, עד כמה מרגש היה להיות נוכח בשיעור ובהופעת הסטודיו של תלמידותיך.עבודתך, היא באמת יוצאת מן הכלל ומגיע לך כל השבחים עליה.בעבודתך את מעבירה לתלמידותיך, דבר שקשה מאוד ללמוד: אהבת המקצוע, התנהגות ומשמעת.אינני מדבר על לימוד צעדי ריקוד זה או אחר, אלא בקונספציה שלך והדרך שבה את מקנה לתלמידותיך את התחושה לאומנות שלנו.מעט הם השבחים על כל כך הרבה המגיע לך. תבורכי על פעולתך ותרומתך הרבה למחול הספרדי ואני מאחל לך,מקרב לב, שתמשיכי תמיד בדרך זו..."

עוד על הסטודיו

052-6698480​

סילביה דוראן | בן יהודה 53 תל אביב

נייד: 052-6698480
טלפון: 03-5231453

בית ספר לריקוד | להקת פלמנקו | לימוד פלמנקו | מורה מקצועית לריקוד | סדנאות פלמנקו | סילביה דוראן | פלמנקו | ריקודי פלמנקו | שיעורי פלמנקו​ | סטודיו להשכרה